Przymierze Wojowników to katolicka wspólnota mężczyzn. Jej charyzmat opiera się na 4 Prawdach Wojownika:

I Wojownik uczy się od swojego Mistrza i Go naśladuje. II Wojownik jest odpowiedzialnym i zaangażowanym mężem i ojcem. III Wojownik trwa przy innych Wojownikach. IV Wojownik ma zdrowy stosunek do rzeczy i pracy.

www.przymierzewojownikow.pl

PW to męska przyjaźń, męska duchowość i męska walka. Bycie Wojownikiem to życie w oparciu o jasno sprecyzowane wartości, stawianie sobie konkretnych wyzwań. To bycie odpowiedzialnym za tych, którzy zostali nam powierzeni. To nade wszystko nauka bycia prawdziwym mężczyzną, a takimi możemy być tylko wtedy, gdy czerpiemy od naszego Mistrza, którym jest Jezus Chrystus.

Jak żyjemy?

Co dwa tygodnie spotykamy się w małych grupach formacyjnych, które opierają się na prawdziwej męskiej przyjaźni. Co miesiąc przeżywamy wspólnotową Eucharystię. W każdy piątek pościmy jednym posiłkiem do syta. Realizujemy także ideę dziesięciny oddając na Boże dzieła, które każdy z nas samodzielnie rozeznaje, przynajmniej 10% naszych zarobków.

Nasza misja

Budzić wśród mężczyzn Bożych Przywódców. Budzić męskie serca do życia wiarą i odpowiedzialnego bycia Mężem, Ojcem, Kapłanem. W szczególny sposób realizujemy to przez projekt Droga Odważnych!

droga-odwaznych2kopiapng
 

Błogosławieństwo dla Drogi Odważnych

 

PATRONAT HONOROWY JEGO EKSCELENCJA ARCYBISKUP HENRYK HOSER BISKUP WARSZAWSKO-PRASKI

zobacz

PASTERSKIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO JEGO EMINENCJA KARDYNAŁ KAZIMIERZ NYCZ ARCYBISKUP METROPOLITA WARSZAWSKI

PATRON DROGI ODWAŻNYCH:

ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE  – Wizjoner, Przywódca, Człowiek zawierzenia, Rycerz Niepokalanej, Pokorny Sługa – chcemy poprzez Drogę Odważnych kontynuować jego misję. Pragniemy budzić męskie serca by stawali się Bożymi Przywódcami w swoim życiu, poprzez konkretną codzienną formację rozwoju duchowego i osobistego do służby Kościołowi, Rodzinie i Społeczeństwu!

 

Obejrzyj konferencję z I Nocnej, Ogólnopolskiej Pielgrzymki Mężczyzn z Drogi Odważnych do Niepokalanowa – ZOBACZ FILM.